Likya Yolu Yürüyüş Turu

Tüm Fotograflar ve Videolar için Tıklayın.

Likya Yolu Yürüyüş Turu

, Dalyan Çıkışlı
  • Ana Kategori :
    Paket tur
  • Alt Kategori :
    Doğa&Adrenaline, Haftalık tur, Kültür Turu
  • Süre :
    7 Gün

Işıklar Ülkesi”nin sahil şeridinde yürüyün, şirin köylerdeki pansiyonlarda kalın, bir süreliğine oranın yerlisi olun!

3,559.85 TL dan başlayan fiyatlarla

Tur Seçenekleri

Likya Yolu Yürüyüş Turu Kalkış: Dalyan Tur Tarihi : Süre : 7 Gün
Talep Gönder
Bilet
Dönem
Fiyat (Kişi Başı)
1. Çocuk
2. Çocuk
3. Çocuk
20/10/2018-10/11/2018
3,559.85 TL
(12-14) 2,669.89 TL
(12-14) 2,669.89 TL
(12-14) 2,669.89 TL

Fiyata Dahil Olanlar

Dahil

Ücret ödeyen başka bir müşterimizin odada kalması durumunda kişi başına oda fiyatına göre 7 gece konaklama, çift kişilik odada tek kişinin konaklaması halinde yaptığı ek ödeme (mevcut ise), bagaj transferi, 5 öğle yemeği, 3 akşam yemeği,  İngilizce konuşan rehber, havalimanı transferleri ve outdoor sigortası. 

Fiyata Dahil Olmayanlar

Ekstra

Uçuş maliyeti (tarafınızca organize edilecektir),  içecekler, rehbere bahşiş, kişisel harcamalar, otel sınıfını artırma – 4 gece kişi başı 50 GBP (çift kişilik odada tek kişinin konaklaması halinde yaptığı ek ödeme: 95 GBP). 

“Işıklar Ülkesi”nin sahil şeridinde yürüyün, şirin köylerdeki pansiyonlarda kalın, bir süreliğine oranın yerlisi olun!

Uzun yol yürüyüşçüleri için mükemmel bir tatil. Likya yolu Güney Batı Türkiye kıyıları boyunca uzanan antik bir yoldur. İlk yol işaret levhasında belirtilen uzun mesafe sizi küçük köylerin ve Türkiye’nin zengin antik tarihi içinden dağlara götürür. Geceleri köylerdeki pansiyonlar ve aile evlerinin yanı sıra küçük, ama rahat otellerde kalınacaktır. Bu baş döndürücü sahil şeridinde yürüyüş yaparken yüzmek için birçok durağınız olacaktır. Kalabalıklardan uzak olan kırsal alanları ve el değmemiş doğayı, gerçek Türk ev yemeklerini ve köylülerin misafirperverliğini keşfetmek için mükemmel bir fırsat.

Yanınızda Getirecekleriniz:

Rahat ayakkabılar ve yürüyüş botları, mayo ve havlu, küçük bir sırt çantası ve transfer için daha büyük bir sırt çantası, güneş kremi, güneş gözlüğü, şapka, kafa lambası veya fener, su (en az 1 lt), fotoğraf makinesi, yağmurluk ve sıcak tutan kıyafetler (ilkbahar başı ve sonbahar sonu ise).

 

Dahil:

Ücret ödeyen başka bir müşterimizin odada kalması durumunda kişi başına oda fiyatına göre 7 gece Oda Kahvaltı konaklama, çift kişilik odada tek kişinin konaklaması halinde yaptığı ek ödeme (mevcut ise), bagaj transferi, 5 öğle yemeği, 3 akşam yemeği, İngilizce konuşan rehber, havalimanı transferleri ve outdoor sigortası.

 

Ekstra:

Uçuş maliyeti (tarafınızca organize edilecektir), içecekler, rehbere bahşiş, kişisel harcamalar, otel sınıfını artırma – 4 gece kişi başı 50 GBP (çift kişilik odada tek kişinin konaklaması halinde yaptığı ek ödeme: 95 GBP).

 

Rezervasyon sırasında önemli not:

Bu tura katılmak için üstün özelliklere sahip olmanıza gerek yoktur, fakat maceraperest olmanız ve önceden bazı yürüyüş aktiviteleri yapmış olmanız gerekmektedir.

Bu turların tamamı outdoor turlarıdır, bu nedenle koşulları göz önünde bulundurmanız gerekir. Bilginiz dahilinde özel bir sağlık durumunuz var ise bunu rezervasyon sırasında bildirmeniz ve rehbere söylemeniz gerekmektedir. Gezi planı, havaya ve talebe göre değişebilir. 

Bu gezide yaş sınırı ebeveynsiz 14, ebeveynler ile 12’dir. Daha küçük çocukları olan bir aile misiniz? Sunduğumuz özel bir paket için bize ulaşın. Bu turda çocuklara indirim yapılmamaktadır. 

Haftalık tur
Likya Kıyıları Yürüyüş Turu

Tur Programı

Likya Yolu Yürüyüş turu

Tur Programı

1. Gün: Dalyan’a Varış

Dalaman Havalimanından otele transfer.

 

2. Gün: Dalyan – Ekincik Doğa Yürüyüşü

Tekne ile Dalyan Çayı’nı geçince Kaunos kalıntıları etrafındaki patikayı takip ediyoruz. Çandır köyünden geçerek ormana ve dağlara doğru devam ediyoruz. Yerel halk tarafından da kullanılan bu takip ettiğimiz patikada Akdeniz’in mükemmel panoramik manzaraları karşınıza çıkacaktır. Küçük bir koy olan Ekincik’e vardığınızda yüzerek serinleyebilir ve sizi Dalyan’a götürecek olan geleneksel ahşap bir teknede öğle yemeğinizin keyfini çıkarabilirsiniz.

 

3. Gün: Ovacık - Faralya

Dalyan’dan aracımızla erkenden yola çıkarak Likya yolunun başlangıç noktasına gidiyoruz. Yanınıza sadece günlük bir çanta almanız yeterli, çünkü minibüsümüz asıl bagajınızı sonraki durağa taşıyacak. Dağ yolu bizi 610 metre yüksekliğe götürecek ve bizi muhteşem mavisiyle ünlü Ölüdeniz lagünü manzarası karşılayacak. Bu yolun devamında ise çam ormanı yer alıyor. Bugünün yürüyüşünü Kelebekler Vadisinin hemen yukarısındaki şirin Faralya köyünde noktalayacağız. Geceyi havuzu ve panoramik manzaralar olan taş/bungalov evlerde geçireceksiniz.

 

4. Gün: Faralya – Kabak Sahili

Kolay bir gün. Dağ yolları ve patikalar bizi ormandan küçük bir yerleşim olan Kabak’a götürecek. Öğle yemeğinden sonra yüzmek ve dinlenmek için kumlu sahiline doğru aşağı iniyoruz. Ahşap bungalovların tamamı bu huzur dolu sahilde geceyi geçirmek için oldukça sessiz ve güzel.

 

5. Gün: Kabak Sahili - Gey

Denizi arkamızda bırakarak Alınca köyünün yabani ormanından geçen yolu takip ediyoruz. Köylü bir aile bize öğle yemeği hazırlıyor. Mekanlarındaki çatı terastan, 600 metre yükseklikteki ferah kuşbakışı manzaranın tadını çıkarabilirsiniz. Ana köy yolundan bir süre daha yürümeyi sürdürüyoruz. Sonra yol vadiye doğru kavis çiziyor ve Gey köyüne giden dağ yolu olarak devam ediyor. Türk bir aile bize evlerinin kapılarını açıyor ve bir günlüğüne aralarına katılıyoruz.

 

6. Gün: Gey - Gavurağılı

Likya rotasının son gününde ilginç deniz manzaraları, güzel görünümlü bir Likya sandukası, inişli ve çıkışlı yollar ve asırlık zeytin ağaçları karşımıza çıkıyor. Bel’deki bir köy evinde yenilen öğle yemeğinin ardından oturmalık bir yere tırmanacağız. Oradan tüm iniş yollarına, antik Roma yoluna, Gavurağılı’na giden tüm yollara ve büyüleyici sahile yukarıdan bakacağız. Gavurağılı köyüne vardığımızda Dalyan otobüsü bizi bekliyor olacak.

 

7. Gün: Serbest Gün

Dağ bisikleti, 12 Adalar turu, Türk hamamı vs. birçok aktivitede bulunabilirsiniz. Tüm alternatifleri öğrenmek için rehberinize danışın.

 

8. Gün: Dalyan’dan Yola Çıkış veya Dalyan’daki Tatilinize Devam

 

Ulaşım

Araba veya minibüs