1993’ten bu yana

 

Hakkımızda

 

Kaunos Tours 1993 yılında, küçük bir turizm işletmesi olarak Türkiye’nin güneybatısında bulunan Dalyan beldesinde araç, motosiklet ve bisiklet kiralama hizmeti vermek üzere kuruldu. 1995 yılında yüksek standartlarda ve kaliteli hizmet sağlayan bir araç kiralama şirketi olan Europcar ile bayilik sözleşmesi imzaladı ve Dalyan bölgesine profesyonel araç kiralama hizmeti vermeye başladı. Kaunos Tours aynı yıl Dalyan çevresini keşfe yönelik rehberli dağ bisikleti turları yapmaya başladı. Bir yıl sonra ise belgeli tur operatörü oldu. Dalyanın ilk internet sitesi, Kaunos Tours tarafından tasarlandı. Bu internet sitesi 1997 yılından bu yana aktiftir. Konaklamalar, havaalanı transferleri, araç kiralamaları ve paket turlara yönelik çevrimiçi rezervasyonlar yapmak Dalyan’da gerçek oldu.  Kaunos Tours, son 15 yıldır çeşitli yabancı tur operatörleri ile jeep safari, yol bisikleti, kanyon geçişi, deniz kanosu, rafting, doğa yürüyüşü ve çeşitli tekne turları gibi yeni turlar ile paket turlar düzenlemektedir.

 

Bugün Kaunos Tours, faaliyette olduğu bölgede çeşitli günlük ve bir günden fazla süren açık hava macera aktiviteleri, özel kültürel turlar ve rahatlatıcı turlar organize eden deneyimli bir tur operatörü ve araç kiralama, transfer ve konaklama hizmetleri sunan profesyonel bir turizm şirketi olarak hizmet vermektedir.

 

Misyonumuz:

Kaunos Tours olarak misyonumuz yardımsever, deneyimli ve nitelikli personelimizle tüm misafirlerimizin kusursuz bir tatil yapmalarını, ilgi çekici turlarımızla Türkiye’yi keşfetmelerini, transferleri ve konaklama konusunda endişe duymamalarını, buradayken yaşamdan keyif almalarını ve bu güzel ülkeden hoş anılarla ayrılmalarını sağlamaktır.

 

Personel:

Kaunos Tours’un özel eğitim almış personeli kendisini müşterilerine mükemmel hizmet sunmaya adamıştır. Genel müdüre ek olarak bir kültür rehberi, dört transfer şoförü, bir jeep safari rehberi ve dört şoför, iki yat kaptanı, bir muhasebeci ve bir satış ofisi personeli çalışmaktadır. İngilizcesi alt düzeyde olan bir şoförümüz dışında personelimizin tamamı çift lisan bilmektedir (üst düzeyde Türkçe ve İngilizce). Kaunos Tours ofisi ayrıca, Dalyan ve Türkiye’ye ilişkin her türlü bilgiyi detaylı olarak veren yerel bir turizm bilgi merkezi olarak çalışır.

 

Belgeler:

Türkiye devleti tarafından belirlenen resmi hükümler kapsamında tüm seyahat operatörlerinin “TÜRSAB” adlı turizm işletmesi belgesini alması gerekmektedir. Kaunos Tours, yurtdışından geliş ve yurtdışına çıkış turları için A tipi belgeye (belge no. 3830) sahiptir. Turların tamamına yönelik özel dış mekan sigortası ve 500.000 USD’ye kadar mali sorumluluk sigortası yapılmıştır.

 

Faaliyetler:

Kaunos Tours, Dalyan bölgesinde düzenlenen macera turları ve faaliyetler konusunda alanında uzmandır. Bir gün veya birkaç gün süren, Dalyan ve çevresindeki çok çeşitli eğlence faaliyetlerinde uzmanlaşmıştır. Müşteriler gün boyunca teknede dinlenmek, köyler arasında birkaç günlük yürüyüşler yapmak veya jeep safari, kanyon geçişi, deniz kanosu veya akarsu raftingi faaliyetinde bulunmak isteyebilir. Kaunos Tours olarak müşterilerin ihtiyaçlarına tamamen uygun kişiye özel bir paket sunuyoruz. Deniz kanosu, dağ bisikleti ve 4WD araç kullanımındaki uzmanlığımız ve adeta gizlenmiş küçük köylere giden birçok küçük patikaya dair sahip olduğumuz bilgiler sayesinde misafirlerimize Türkiye’deki köy yaşamının farklı bir yönünü gösteriyoruz. Haftalık aktif paket turlarımız ülkenin ayak basılmamış yerlerini keşfetmek için mükemmel bir fırsat sunuyor. Deniz kenarı ve kırsal alanlardan hoşlanan küçük gruplar için turkuaz rengindeki güneybatı sahil şeridimizde doğa kampıyla beraber deniz kanosu ve ayrıca Likya Yolu yürüyüşü olarak haftalık macera turlarımız mevcuttur. Haftalık Multi-aktif Açıkhava paket turu, Dalyan’daki çeşitli günlük aktif turların bir birleşimidir.

 

Kaunos Tours, Dalyan bölgesinde yapılan turların yanı sıra İzmir ile Antalya arasında birkaç gün süren, arka yolların kullanıldığı ve Efes, Milet, Ksantos ve Olimpos gibi Likyalılar zamanından kalma birçok antik kentin ziyaret edildiği bisiklet turları düzenlemektedir. Spor ve kültürü bir araya getiren bu turlarda antik kültür ile günümüzün yaşayan kültürü, küçük köyleri ziyaret ederek ve yerel halk ile sohbet ederek öğrenilebilir. Müşterilerimizin çoğu gezilerini yaşayan kültür merkezleri olan İstanbul ve Kapadokya’da sürdürmektedir. Bu doğrultuda ulaşımlarını, konaklamalarını ve rehberlerini organize etmek sunduğumuz tam paketin bir parçasıdır. Rehberlerimizin rolü sadece her şeyin doğru işlemesini sağlamak değil, aynı zamanda gidilen bölgenin gelenekleri, kültürü ve insanlarını misafirlerimize keyifli bir şekilde anlatmak ve ülkelerine edindikleri bilgilerle dönmelerini sağlamaktır.

 

Gezilerde Sorumluluk:

Dalyan, mükemmel Köyceğiz Gölü ile İztuzu sahili arasında bulunan, deniz kaplumbağalarının yumurtalarını bıraktığı çevresel olarak koruma altına alınmış bir yerdir. Kaunos Tours, çevreye yönelik hassasiyetini, gezilerini ve faaliyetlerini doğa dostu bir şekilde düzenleyerek gösterir. Bu gezi ve faaliyetlerde doğaya zarar vermek değil, doğanın keyfini çıkarmak amaçlanır. Yıllardır, bölgenin yerlisi olan aileler ve küçük işletmeler ile güçlü ilişkiler inşa ettik. Bunun sonucunda bu kesimin bir kısmına önemli gelir kaynağı sağlayarak yerel ekonomiyi yeni şekillerde destekliyoruz.