Saklıkent Kanyon&Tlos

Tüm Fotograflar ve Videolar için Tıklayın.

Saklıkent Kanyon&Tlos

, Dalyan Çıkışlı
  • Ana Kategori :
    Günlük Tur
  • Alt Kategori :
    Doğa/Tarih/Gezi
  • Süre :
    Günübirlik

Tüm aile üyeleri için işte doğa ile tarihin güzel bir bileşimi! Bu tur sizi nefes kesici Saklıkent Vadisine, Yakapark’ın rahatlatıcı atmosferine ve antik Tlos kentine götürecek…

0.00 dan başlayan fiyatlarla

Tur Seçenekleri

Saklıkent Kanyon&Tlos Kalkış: Dalyan Tur Tarihi : Süre : Günübirlik
Talep Gönder

Fiyata Dahil Olanlar

 

Öğle yemeği,kanyon giriş ücreti,rehberlik hizmeti

 

Fiyata Dahil Olmayanlar

 

 

 

İçecekler ve Tlos antik şehri giriş ücreti

Tüm aile üyeleri için işte doğa ile tarihin güzel bir bileşimi!

Bu tur sizi sırasıyla nehirde keyifli bir yürüyüş yapmanız için nefes kesici Saklıkent Vadisine, leziz bir öğle yemeği yemeniz için Yakapark’ın rahatlatıcı atmosferine ve alternatif olarak, 2009 yılından bu yana Dünya Mirası Listesinde yer alan, roma hamamı, tiyatrosu ve stadyumu olan antik Tlos kentine götürecek.  

Vadide yürümek istemiyorsanız vadi girişinde, nehir kenarında bulunan “köşk”te kalmayı tercih edebilir ve çayınızı yudumlayabilirsiniz. Rehberinize sığ ve soğuk sularda yapılan “eğlenceli rafting” için zamanınızın olup olmadığını sorun.

Yanınızda Getirecekleriniz:

Mayo, havlu, güneş kremi, güneş gözlüğü, şapka, ıslanmaya müsait ayakkabı (veya vadide kiralayabilirsiniz), içecekler ve Tlos’a giriş için bir miktar para.

Dahil:

Öğle yemeği, kanyon giriş ücreti, rehber.

 

Ekstra:

İçecekler, Tlos giriş ücreti.

 

Rezervasyon sırasında önemli not:

Bu tur kısmi olarak bir outdoor turudur, bu nedenle koşulları anlamanız ve ona göre göz önünde bulundurmanız gerekir. Bilginiz dahilinde özel bir sağlık durumunuz var ise bunu rezervasyon sırasında bildirmeniz ve rehbere söylemeniz gerekmektedir.

Bu turda yaş sınırı ebeveynsiz 14 ve ebeveynli ise 6’dır. Bu pakette 6-11 yaş aralığındaki çocuklara indirim yapılmaktadır.

 

Bu turun gerçekleştirilmesi ya da tur planı talebin minimum rezervasyon koşulundan düşük olması ve olumsuz hava koşulları nedeniyle değişebilir. Yüksek su seviyesi ve olumsuz hava koşulları nedeniyle vadide yürüyüş ilkbahar başlangıcında veya sonbahar sonunda mümkün olmayabilir. Bu durumda Kaunos Tours başka bir tarihte olmak üzere aynı turu teklif edecek ya da başka bir tur teklif edecektir.

Tur Programı

Saklıkent kanyon&Tlos

Köylerin içinden geçen manzaralı bir yol üzerindeki 1,5 saatlik bir transferden sonra ilk durağımız Saklıkent vadisi olacak.

Vadide gidiş-dönüş olmak üzere kaynağa doğru 1 saatlik yürüyüş yapabilirsiniz. Öncelikle buz gibi bir nehirden geçecek, ardından kanyonun sığ sularında keyifli bir yürüyüş yapacak ve kimi zaman kaygan ve düz kayaların üzerinden geçerken doğru yere adım atma becerilerinizi sınayacaksınız. Suya uygun ayakkabılarınız var ise rahat bir tur için ayakkabılarınızı giymeyi unutmayın. Ayrıca bu ayakkabıları makul bir fiyata da kiralayabilirsiniz.

 

Vadide yürümek istemezseniz vadi girişinde, nehir kenarında bulunan “köşk”te kalmayı tercih edebilir ve çayınızı yudumlayabilirsiniz. Rehberinize sığ ve soğuk sularda yapılan “eğlenceli rafting” için zamanınızın olup olmadığını sorun!

 

Herkes vadiden döndükten sonra sizi lezzetli bir öğle yemeği için Yakapark’a götüreceğiz. Güzel ve huzurlu bir atmosferi olan Yakapark dünyada adeta bir cennet… Burada mola verin, öğle yemeğinizin tadını çıkarın ve dinlenin.

 

Öğle yemeğinden sonra bölgede size antik dönemlerden kalma neler olduğunu keşfedebilecek vaktiniz olacak. Alternatif olarak roma hamamı, kaya mezarlarını, stadyumu, tiyatroyu ve tepenin zirvesindeki tiyatroyu görebileceğiniz Tlos’u ziyaret etmeyi tercih edebilirsiniz. 

 

Tlos ziyareti sonunda turumuz sona eriyor ve minibüsümüz bizi Dalyan’a geri götürecek.

 

Not: Kanyondayken kişisel eşyalarınızı minibüs şoförümüzün güvenli gördüğü yerlerde bırakabilirsiniz.

 

 

ALIŞ / GERİ DÖNÜŞ ZAMANI: 09:00 - 18:00

Ulaşım

Minibüs veya otobüs