Multi Active Outdoor

Tüm Fotograflar ve Videolar için Tıklayın.

Multi Active Outdoor

, Dalyan Çıkışlı
  • Ana Kategori :
    Paket tur
  • Alt Kategori :
    Doğa&Adrenaline, Haftalık tur
  • Süre :
    7 Gün

Özgürlük, doğa, kültür, yeni keşifler, bisiklet sürme ve daha fazlası...Eski Likya şehirlerinin oluşturduğu sahil şeridinde bisiklet sürün. Yan yol üzerindeki küçük köyleri geçerken yerel halkı ile tanışın, şirin otellerde kalın ve gerçek Türkiye’yi hissedin, tadın ve görün.

0.00 dan başlayan fiyatlarla

Tur Seçenekleri

Multi Active Outdoor Kalkış: Dalyan Tur Tarihi : Süre : 7 Gün
Talep Gönder

Fiyata Dahil Olanlar

Dahil

Yol bisikleti, tur boyunca kullanılan teknik destek aracı, profesyonel İngilizce konuşan bisiklet rehberi, ücret ödeyen başka bir müşterimizin odada kalması durumunda kişi başına oda fiyatına göre orta sınıflı otellerde konaklama, çift kişilik odada tek kişinin konaklaması halinde yaptığı ek ödeme (mevcut ise), 6 akşam yemeği, 6 öğle yemeği, 7 kahvaltı, atıştırmalık aperatifler ve bisiklet turu sırasında içilen su, outdoor sigortası, hediye tişört, gezi planında belirtildiği gibi antik kentlere giriş ücretleri.

Fiyata Dahil Olmayanlar

Ekstra

Uçuş maliyeti (tarafınızca organize edilecektir), içecekler, bahşişler, yarım gün deniz kanosu. (Ortalama fiyatlar: soda – 1,5 GBP, bira – 2,5 GBP, bir bardak şarap – 3 GBP. Yarım gün deniz kanosu – 20 GBP)

 

Özgürlük, doğa, kültür, yeni keşifler, bisiklet sürme ve daha fazlası...

Eski Likya şehirlerinin oluşturduğu sahil şeridinde bisiklet sürün. Yan yol üzerindeki küçük köyleri geçerken yerel halkı ile tanışın, şirin otellerde kalın ve gerçek Türkiye’yi hissedin, tadın ve görün. Bu peri masalında muhteşem sahil manzaraları, samimi insanlar, yemyeşil bir ortam ve eğlenceli anlar sizi bekliyor.

 

Yol bisikleti turu bisikletleri kullanıcının boyutuna ve rahatlığına göre ayarlayarak başlıyor (isteğe bağlı olarak kendi pedallarınızı ve selelerinizi getirebilirsiniz!). Tur, Dalyan’ın meşhur kaplumbağa plajından kaya mezarlarının olduğu Likya kenti Kaunos’tan başlayacak. Kaunos’u turdan önce ya da sonra ziyaret edebilirsiniz. Daha çok yan yolları kullanarak yöresel yerleri daha yakından görecek ve mükemmel fotoğraflar çekme fırsatı yakalayacaksınız. Antik kültürlerin yanı sıra modern kültürleri de tadacaksınız: yeni Yunan çağı, Xanthos’tan (Likya dönemi) Kayaköy’ü görecek, Kaş’tan Meis Adasındaki (Yunanistan) evlerin ışıklarını izleyecek, Batık şehirden deniz kanosu ile geçecek ve Olimpos’u ziyaret edeceksiniz. Yollar kimi zaman denizden uzaklaşacak, kimi zaman da kabaca kıyı şeridini takip ediyor. Peri masalı en güzel ve gizli antik kentlerden biri olan Olimpos’ta son buluyor.

Tur en az 6 katılımcı ile gerçekleştirilebilir. 4 ya da 5 katılımcı olması halinde lütfen fiyatları inceleyin.

Tur Programı

Multi Aktif Outdoor Turu

Tur Programı

1. Gün: Dalyan’a Varış

Dalyan’a varış, otele yerleşme. Grubun kalan kısmı ile buluşma, tur ile ilgili ön bilgi konuşması. Bisikletin uyup uymadığını kontrol etme, tur programının ve haritaların verilmesi.

 

2. Gün: Dalyan’dan Göcek’e Bisikletle Gidiş

Dalyan’dan eğimsiz bir yolda başlayarak kısa bir yokuş üzerinden Gökbel köyüne gidiş. Yan yolları takip ederek Dalaman’dan geçeceğiz ve biraz tırmanacağız. Bugün çıkacağımız en yüksek yer, 305 metre civarı. Öğleden sonrayı ve geceyi Göcek’in küçük bir denizci köyünde geçireceğiz.

 

 

3. Gün: Göcek’ten Fethiye’ye Bisikletle Gidiş

Fethiye’ye giden yol gayet geniş ve yüzme molası verebileceğimiz birçok plaj mevcut. Az eğimli yokuşların olduğu kıvrılan yol bizi Fethiye’ye götürüyor. Otele vardıktan sonra, yıllar önce Rumlar tarafından terk edilen eşsiz hayalet şehir Kayaköy’e gidiyoruz.

 

4. Gün: Fethiye’den Kaş’a Bisikletle Gidiş

Yollar kalabalık olduğu için Fethiye’den sabah ayrılıyoruz. Sakin yollarda kendi gücümüzle ilerlemeye devam ediyoruz. Karşımıza tarlaların ve eski ve küçük bir köyün çıktığı yan yollar sürüş için çok uygun. Diğer Likya şehirlerine nazaran daha büyük bir önemi olan Xanthos’ta mola veriyoruz. Ardından dik bir yokuştan çıkarak Kalkan’a geçiyoruz. Kalkan’dan sonra ise yokuş aşağı pedal çevirerek kıvrılan bir yolda turkuaz mavisi deniz kıyısı boyunca ilerliyor ve Kaş’a varıyoruz. Kaş, bir Yunan adası olan Meis’ten sadece 8 km uzaklıkta.

 

5. Gün: Kaş’tan Kekova’ya Bisikletle Gidiş + Deniz kanosu (opsiyonel)

530 metre yüksekliğe çıkmak için 14 km pedal çevirerek haftanın en uzun tırmanışını yapacağınız manzaralı bir gün sizi bekliyor. Tırmanıştan sonra temiz dağ havasının keyfini çıkarın. Bugünün yolu bizi, Kekova olarak da bilinen Uçağız köyüne götürecek. Öğleden sonra bölgeyi deniz kıyısından keşfetmek ve batık şehri görmek için öğle yemeğinden sonra bisikletleri bırakıp deniz kanolarına bineceğiz. Sahilde kalmak isteyenler yarım adanın Kalesine hoş bir gezinti yapabilir. Bu gece küçük balıkçı köyünde kalacağız ve ev yapımı yemeklerin tadını çıkaracağız.

 

6. Gün: Kekova’dan Finike’ye Bisikletle Gidiş   

Kekova’dan bisikletle çıkmak gerçekten de zorlu olacak, fakat buna değecek. Yol, seraların olduğu küçük köylerin içinden geçerken kolaylaşıyor ve belirli bir mesafede sahil şeridini takip ediyor. Bugünkü en inişli yer, Santa Claus’un kasabası olan St. Nikolas ya da bizim deyişimizle Demre. Burada bir çay molası veriyoruz ve St. Nikolas kilisesini ziyaret ediyoruz. Öğleye doğru ve öğlen 13:00 ve 15:00 arası Finike’ye doğru kıyı boyunca pedal çevireceğiz ve ardından yüzme molası vereceğiz. Bugün nefes kesici manzaraların fotoğrafını çekmek için kesinlikle aralarda durmanız gerekecek.

 

7. Gün: Finike’den Olimpos’a Bisikletle Gidiş   

Pedal çevireceğiniz son gün olduğu halde yol ve manzara çeşitliliği bakımından da turun en güzel günlerinden biri. Kalabalık ve dik yokuşlu ana yol üzerinden gitmek yerine sahil şeridi boyunca düz bir yoldan başlayarak küçük yarımadaya doğru ilerliyoruz. Şirin köylerden ve çam ormanlarından geçerken resmedilmeye değer sahil manzarasını izliyoruz. Yol bizi Adrasan’a ve ardından antik Olimpos kentine götürüyor. Likya şehrinden bisikletlerle geçmek farklı bir boyut. Turumuz kumlu bir plajı olan Çıralı’da son buluyor.

 

8. Gün: Dalyan’dan Yola Çıkış veya Dalyan’daki Tatilinize Devam

Sizi isteksiz bir şekilde uğurlayacağız. Antalya havalimanından uçağa binebilir ya da tatilinize devam edebilirsiniz. Ayrıca Dalaman havalimanına transfer de mümkündür. Bu konuda detaylar için bizden bilgi alabilirsiniz.

 

Ulaşım

Minibüs

Ulaşım

Jeep,minbüs,tekne