Rezervasyon sırasında önemli not:

Lütfen tercih ettiğiniz tarihlerin uygunluk durumunu sorun. Turların tamamı outdoor turlarıdır, bu nedenle koşulları göz önünde bulundurmanız gerekir. Bilginiz dahilinde özel bir sağlık durumunuz var ise bunu rezervasyon sırasında bildirmeniz ve rehbere söylemeniz gerekmektedir. Gezi planı, havaya ve talebe göre değişebilir.

Bu gezide yaş sınırı ebeveynsiz ve ebeveynler ile 14’tür. Çocuklara indirim yapılmamaktadır.

GENEL HÜKÜMLER VE KOŞULLAR

 

 

 

REZERVASYONLAR, ÖDEMELER VE İPTALLER

 

Sözleşmeniz:

 

Rezervasyona ilişkin bu hüküm ve koşullar, 1993 yılından bu yana A-3830 sicil no. ile TÜRSAB’da (Türkiye Seyahat Acenteleri Birliği) resmi kaydı bulunan Türkiye, Ortaca, Dalyan merkezli Kaunos Tours (ve villa yönetim şirketi, Kaunos Villas) ile yaptığınız tüm rezervasyonlarda geçerli olmaktadır. Bu hüküm ve koşullar turlar, konaklamalar, araç kiralama ve transferler dahil olmak üzere tüm rezervasyonlarda uygulanmaktadır; ayrıca ilgili hüküm ve koşullar şirketimize paket tatil veya sadece uçuş, sadece konaklama veya başka gezi düzenlemeleri (“Ayrı Unsurlar”) konusunda rezervasyon yapılmasına göre değişebilmektedir. Şirketimize Ayrı Unsurlar için rezervasyon yapmanız halinde acente olarak ilgili tedarikçi(ler) (ör. havayolu veya otel tedarikçisi) için rezervasyon yapacağız ve sözleşmeniz, tedarikçinin belirteceği ve sorumluluğunuzu sınırlandırabilen ya da artırabilen ve genellikle uluslararası sözleşmeler ile uyumlu olan hüküm ve koşullara tabi olacaktır. Tedarikçinin hükümlerinin ve uluslararası sözleşmelerin yer aldığı nüshalar talep üzerine iletilebilir. Paket tatil rezervasyonu yaptırmanız halinde sözleşmeniz Kaunos Tours ile yapılacaktır. Lütfen bu internet sitesinde yer alan acente hüküm ve koşullar ile uyumlu olan ve paket tatil sözleşmelerinde geçerli olan hükümleri inceleyiniz.

 

Rezervasyonunuz tarafımızca onaylanana kadar ve tam ödemeniz tarafımıza yapılana kadar sözleşme geçerlilik kazanmayacaktır. Uygun görmemiz halinde rezervasyonları onaylamama hakkı Kaunos Tours’ta saklıdır. İnternet üzerinden yapılan rezervasyonlarda, belirtilen rezervasyon koşullarının rezervasyon sürecinin sonunda kabul edilmesi ve tam ödemenizin tarafımıza yapılması üzerine sözleşme geçerlilik kazanacaktır.  

 

Sunulan tüm hizmetler müsaitlik durumuna bağlıdır.

 

Bir rezervasyon yaptığınızda kabul etme yetkisine sahip olduğunuzu doğrularsınız ve bu koşulları hem kendiniz adına hem de tarafınızdaki kişiler adına kabul edersiniz. Birden fazla kişi için rezervasyon yapıyorsanız rezervasyon yaptığınız tarafınızdaki her bir kişiden doğan ödemelerden sorumlu olursunuz.

 

Bize verdiğiniz bilgilerin doğru olmasını ve size bizim verdiğimiz ya da tedarikçilerimizin verdiği bilgilerin tarafınızdaki tüm üyelere iletilmesini sağlamak sizin sorumluluğunuzdur.

 

İnternet üzerinden yapılan rezervasyonlar:

 

İnternet üzerinden rezervasyon yapmanız halinde sizden talep ettiğimiz tüm bilgileri bize vermeniz gerekmektedir. Ayrıca ödemede kullandığınız kredi kartı kendinize ait olmalıdır (veya sözleşmemiz uyarınca, kullandığınız kredi kartı üçüncü bir tarafa ait ise üçüncü tarafın size kredi veya hesap kartınızı kullanması yönünde açık yetkilendirme vermesi gerekmektedir) ve kredi kartında, bize yaptığınız rezervasyondan kaynaklanan masrafları karşılayabilecek yeterli bakiyenin bulunduğundan emin olmanız gerekmektedir.

 

Rezervasyonunuz bize ulaştığı ve rezervasyonunuzu kabul ettiğimiz zaman size e-posta üzerinden bir onaylama bildirimi gönderecek ve ödeme tutarınızı borç olarak kaydedeceğiz. Paket tatilin, uçuşun veya bireysel unsurların mevcudiyeti konusunda ve sunduğumuz rezervasyon hizmetleri kapsamında eşyalarınızın virüsten ya da bulaşıcı veya zarar verici etkisi olan öğelerden korunduğuna dair bir temsil veya garanti yetkimiz bulunmamaktadır.

 

Telefon üzerinden yapılan rezervasyonlar:

 

Telefon üzerinden rezervasyon yapmanız halinde sizden talep ettiğimiz tüm bilgileri bize vermeniz gerekmektedir. Ayrıca bize verdiğiniz bilgiler doğru olmalı, ödemede kullandığınız kredi kartı kendinize ait olmalıdır (veya sözleşmemiz uyarınca, kullandığınız kredi kartı üçüncü bir tarafa ait ise üçüncü tarafın size kredi veya hesap kartınızı kullanması yönünde açık yetkilendirme vermesi gerekmektedir) ve kredi kartında, bize yaptığınız rezervasyondan kaynaklanan masrafları karşılayabilecek yeterli bakiyenin bulunduğundan emin olmanız gerekmektedir.

 

Rezervasyonunuzu kabul ettiğimiz zaman ödeme tutarınızı borç olarak kaydedeceğiz ve size bir onay faturası göndereceğiz. Bu noktadan itibaren iptal etme ücretleri uygulanacaktır. Telefondan yapılan rezervasyonun onayının doğrudan doğruya yapılan yazılı onay gibi kesin onay olduğunu lütfen not edin. Onay aldığınızda lütfen detayları dikkatli bir şekilde kontrol edin ve yanlış görünen bilgilerin olması halinde bizi hemen bilgilendirin, çünkü sonradan değişiklik yapılması mümkün olmayabilir. 

 

Ödemeler:

 

Tüm ücretlere KDV dahildir. Kaunos Tours kredi kartıyla (Visa veya Mastercard) ödemeyi veya Türk Lirası, İngiliz Sterlini, Euro veya ABD Doları cinsinden nakit ödemeyi kabul eder. İnternet üzerinden yapılan ödemeler sadece kredi kartı kullanılarak yapılabilir. Kredi kartınızı herhangi bir nedenle kullanmak istemiyorsanız banka havalesi ile ödeme yapmak üzere banka hesap bilgilerimizin detaylarını öğrenmek için lütfen bizimle iletişime geçin.

 

Kredi kartı ödemelerinde bankalar ek ücret talep edebilir; ek ücretler hakkında bilgilendirileceksiniz ve bu tür ücretleri ödemek sizin sorumluluğunuzdadır. Kargo veya posta ile gönderilen nakit para konusunda, taahhütlü posta, imzalı teslim veya herhangi bir özel teslimat şekli kullanılsa dahi sorumluluk kabul etmediğimizi lütfen not edin.

 

Tüm rezervasyonlarda, rezervasyon onayı için tam ödemenin yapılması gerekmektedir. Tam ödemesi yapılmayan rezervasyonlar, koşullu onaylanmış olarak işlem görecektir. Bu durumda bekleyen tam ödeme işlemi, tur/hizmet başlangıç tarihinden 60 gün önce gerçekleştirilmelidir. Bakiyeyi, onay faturasında gösterilen son ödeme tarihine kadar ödemeniz gerekmektedir. Rezervasyon, çıkış tarihinden önce 60 gün içinde yapılır ise rezervasyon sırasında tam ödeme yapılmalıdır. Ancak bu koşulu yerine getirmek sizin için mümkün değil ise lütfen bizimle koşullu rezervasyonlar için e-posta üzerinden iletişime geçin. Telefon üzerinden gerçekleştirilen rezervasyonlarda tam ödeme yapılmasının HEMEN talep edilebildiğini, ör. müşteri, onay faturamızı almadan önce, lütfen unutmayın. Bu durum geçerli olduğunda rezervasyon yapılırken size bu bilgi verilecektir.

 

Bakiyeleri ödeme tarihinde ödemeniz büyük önem taşır, çünkü zamanında ödeme yapılmaması tatil/uçuşun iptaline yol açabilir. Bu durumda halen iptal etme ücretlerini ödemekle sorumlu olursunuz. İlave rezervasyon ücreti söz konusu olduğunda rezervasyon sırasında bu bilgi size verilecektir.

 

Kaunos Tours olarak broşürümüzde yer alan fiyatları artırma veya azaltma hakkı veya rezervasyon yapılmadan önce broşürlerimizdeki veya internet sitemizdeki bilgileri değiştirme hakkı bizdedir. Siz rezervasyon yapmadan önce doğru ve güncel fiyatlar hakkında bilgilendirileceksiniz. Tam ödeme gerçekleştirilene kadar, tedarikçiler tarafından uygulanabilecek yakıt veya diğer ek ücretler nedeniyle rezervasyon ücretiniz artabilir; bu tür bilgiler elime geçer geçmez tüm artışlar hakkında bilgilendirileceksiniz.

 

İptaller:

 

Aşağıdaki koşullara göre e-posta (bookings@kaunostours.com) veya faks ((0) 252 284 4157) üzerinden yapılan bildirimlerle iptal işlemleri yapılabilir:

 

Paket Turlar, Konaklamalar, Araç Kiralama: İptal işlemi tur/hizmet başlangıç tarihinden en az 90 gün önce yapılır ise ücretin %100’ü geri ödenir; iptal işlemi tur/hizmet başlangıç tarihinden 89-60 gün önce yapılır ise ücretin %70’i geri ödenir; iptal işlemi tur/hizmet başlangıç tarihinden 59-30 gün önce yapılır ise ücretin %30’u geri ödenir; iptal işlemi tur/hizmet başlangıç tarihinden 30 günden kısa süre kala yapılır ise geri ödeme yapılmaz.

 

Günlük Turlar, Transferler: İptal işlemi tur/hizmet başlangıç tarihinden en az 22 gün önce yapılır ise ücretin %100’ü geri ödenir; iptal işlemi tur/hizmet başlangıç tarihinden 21-16 gün önce yapılır ise ücretin %70’i geri ödenir; iptal işlemi tur/hizmet başlangıç tarihinden 15-8 gün önce yapılır ise ücretin %30’u geri ödenir; iptal işlemi tur/hizmet başlangıç tarihinden 8 günden kısa süre kala yapılır ise geri ödeme yapılmaz.

 

Davranış:

 

Kendinizin ve tarafınızdaki kişilerin diğer kişilerin rahatsız olmasına veya Kaunos Tours’a veya diğer kişilere ait mülklerde, araçlarda veya varlıklarda risk, kayıp veya hasar oluşmasına yol açacak şekilde hareket etmemesini sağlama sorumluluğu size aittir. Bu tür hasar veya kayıptan kaynaklanan ödemeler doğrudan konaklamaya, restorana, araca veya başa tesislere veya mal sahibine veya yöneticisine veya diğer tedarikçilere yapılmalıdır. Hareketleriniz sonucu yapılan taleplere (mahkeme masrafları dahil) karşı bize tazminat ödemeniz gerekecektir. Tüm müşterilerimizden diğer kişileri göz önünde bulundurmasını bekliyoruz. Haklı düşüncemize ya da yetki sahibi diğer kişilerin düşüncelerine göre üçüncü bir tarafa sıkıntı, tehlike veya rahatsızlık yaratacak ya da mülke zarar verecek şekilde hareket etmeniz durumunda Kaunos Tours olarak herhangi bir bildirim yapmadan size yönelik düzenlemelerimizi sonlandırma hakkı bizdedir. Bu durumda bize yaptığınız rezervasyonların tamamı hemen iptal edilecektir ve herhangi bir maliyet, masraf, geri ödeme veya tazminat ödeme sorumluluğumuz ortadan kalkacaktır.

 

Mücbir Sebepler:

 

Kontrolümüz dışında olan olağandışı veya tahmin edilemeyen aşağıdaki koşullar nedeniyle rezervasyonlarınızı iptal eder ya da değiştirirsek size tazminat ödemeyecek ve bu konuda sorumlu tutulmayacağız. Savaş veya savaş tehdidi, iç kargaşa ve hava trafiği kontrolünde uyuşmazlık dahil iş uyuşmazlığı ve bunun sonuçları, doğal ve nükleer felaket, yangın veya olumsuz hava koşulları, salgın hastalıklar ve dünya genelinde yayılan hastalıklar, ulaşım, havalimanlarının veya limanların kapatılmasını veya izdihamını içeren kaçınılmaz teknik sorunlar bu koşullar kapsamındadır.

 

 

SİGORTA, ÖZEL TALEPLER VE SAĞLIK DURUMU

 

Özel talepleriniz olur ise lütfen bize bu talepleri rezervasyon sırasında iletin. İlgili talepleri yerine getirmeye veya tedarikçiye yönlendirmeye gayret ettiğimiz halde tüm taleplerin yerine getirileceğini garanti edemeyiz. Özel bir talebin yerine getirilememesi sözleşmenin ihlali anlamına gelmeyecektir.

 

Yaptığınız düzenlemeleri etkileyebilecek bir sağlık sorununuz veya engelliliğinizin olması halinde rezervasyondan önce bize tüm detayları vermeniz gerekmektedir. Özel ihtiyaçlarınızı tam olarak yerine getiremeyeceğimizi düşünürsek Kaunos Tours rezervasyonunuzu geri çevirme/iptal etme hakkını saklı tutar.

 

Sigorta:

 

Kaunos Tours, outdoor faaliyetleri süresince müşterilerini kapsayacak özel bir outdoor tur sigortası sağlar. Bununla birlikte sizin ve tarafınızdaki tüm bireylerin seyahat poliçesi ve etkinlik sigortası kapsamında olmasını şiddetle tavsiye ederiz. 

 

Outdoor turlarında tıbbi rahatsızlıklar ve kısa güvenlik konuşması:

 

Jeep safari, kanyon yürüyüşü, doğa yürüyüşü, dağ bisikleti, rafting ve yamaç paraşütü gibi outdoor faaliyetleri yapacaksanız Kaunos Tours daima güvenliği ve rahatlığı temin etmek üzere, bu tür faaliyetlere katılan herkese kısa bir güvenlik konuşmasının yapılmasını zorunlu kılar. Bu yönde sizden, aşağıda verilen bilgileri okuduğunuzu, anladığınızı ve kabul ettiğinizi onaylamanız için imza atmanızı rica edeceğiz:

 

Faaliyetlerde Kaunos Tours’u temsil eden profesyonel bir rehber, yönlendirme yapmalıdır. Rehberin talimatlarına daima uyulmalıdır.

 

Tüm katılımcılar doğada yapılan outdoor faaliyetlerinin belirli bir tehlikesi olduğunu anlamalıdır.

 

Katılımcılar tur boyunca kendi eylemlerinden, yanlış davranışlarından, ihmallerinden ve dikkatsizliklerinden, daha önceden var olan sağlık rahatsızlıklarından veya bu formda belirtilen ve turdan önce ve tur sırasında ifade edilen kurallara uymamalarından kaynaklanabilecek can kaybı dahil her türlü yaralanma veya tıbbi rahatsızlıklardan kendileri sorumludur.

 

Katılımcılar bu outdoor faaliyetine riski kendilerine ait olmak üzere katıldıklarını ve Kaunos Tours’un ve rehberlerinin yukarıda belirtilen eylemlerden kaynaklanabilecek can kaybı dahil her türlü yaralanma veya tıbbi rahatsızlıklardan veya mali sonuçlardan sorumlu tutulmayacağını kabul eder.

 

Lütfen rehbere alerji, kalp hastalığı vs. tıbbi rahatsızlıklarınızı bildirin. Lütfen güneş altındayken dikkatli olun, güneş kremi kullanın ve şapka takın ve susamadan önce su tüketin.

 

Alkol veya uyuşturucu etkisinde iken faaliyetlere katılmak yasaktır; ayrıca outdoor turları sırasında sigara içmek ve alkol tüketmek de yasaktır (Jeep Safari turunda yenilen öğle yemeği hariç).

 

Bir outdoor faaliyeti sırasında kendinizi iyi hissetmezseniz derhal rehberi bilgilendirin. Tur sırasında veya turun başlangıç/bitiş noktalarına/noktalarından yapılan transfer sırasında araç hareket halindeyken emniyet kemerlerinin daima takılması gerekmektedir; yolcuların tamamı emniyet kemerlerini takmaz ise araç hareket etmeyecektir.

 

 

KONAKLAMA REZERVASYONLARI 

 

Konaklama rezervasyonları aşağıdaki koşullara göre Kaunos Tours tarafından ve/veya Kaunos Tours tarafından mülk sahipleri adına kabul edilir:

 

Mülkün kiralanması kiracı (misafir) ile mülk sahibi arasındadır. Kaunos Villas sadece temsilci olarak hareket eder.

 

Misafir rezervasyon formunu tamamladığında, depozitoyu ödediğinde ve Kaunos Villas bir rezervasyon onayı gönderdiğinde rezervasyon yapılmış sayılır.

 

Rezervasyon, varıştan 60 günden uzun süre önce yapılır ise mülk için bildirilen ücretin %30’u depozitodur. Kalan bakiye tatil başlamadan 60 gün önce, başka bir talep olmaksızın ödenmelidir. Bakiye, Rezervasyon Onay Formunda yer alan ödeme gününe kadar ödenmez ise ilgili mülkü, kendi yetkimizle yeniden rezervasyona sunma hakkı bizde saklıdır. Bu koşul misafiri yükümlülüğünde kurtarmaz. Rezervasyonu telefon üzerinden kredi kartı kullanarak güvence altına almak mümkündür.

 

Mülkler tatilin ilk gününde 16:00’dan itibaren (bazen daha geç saatlerde) kullanılabilir. Tatilin son gününde ise sabah saat 10:00’a kadar boşaltılmalıdır. Bazı koşullarda uçuş saatine yakın bir saate kadar mülkte kalmak mümkündür. Bununla birlikte kalan misafirden sonra varış yapacak başka bir misafir yok ise bu durum mümkündür ve bizimle organize edilmesi gerekir, çünkü bizim yetkimizdedir.

 

Misafir ve tarafı kaldığı mülkü sorumlu bir şekilde kullanmalı ve sahibi tarafından öne sürülen makul kurallara uymalıdır. Mülk sahibi size bu kuralları belirtmez ise normal kuralların (komşuları rahatsız etmeme gibi) geçerli olduğunu varsaymanız gerekir.

 

Kaunos Tours veya Kaunos Villas ile önceden yazılı bir anlaşma yapılmamış ise internet sitesinde belirtilen ve rezervasyon formunda ifade edilen maksimum kişi sayısından daha fazla kişi o mülkte kalamaz. İlave ücretler uygulanabilir.

 

Misafir, mülkü temiz ve düzenli tutmalıdır ve meydana gelebilecek hasarlardan kendisi sorumlu olacaktır. Misafir, kullanım süresince mülkün ve içindeki eşyaların bakımından sorumludur. Misafirlerden, kaldıkları mülkü kendi mülkleriymiş gibi görmeleri ve çöplerin bertarafı dahil olmak üzere mülkü ve demirbaşlarını temiz ve düzenli bir şekilde bırakmaları beklenir. Kaunos Tours olarak mülk sahibinin adına, misafirden 300£’lık bir hasar bedeli depozitosunu alma hakkı bizde saklıdır. Misafir ayrılırken mülk kontrol edildiğinde bu depozito misafire geri verilecektir; ancak mülkte herhangi bir hasar meydana geldiyse veya mülk, çöp/atığın bertarafı dahil, temiz veya düzenli bir şekilde bırakılmadıysa depozitodan kesinti yapılacaktır. Böyle bir durum karşısında temizlik için 50£ tutarında bir kesinti yapılacaktır.

 

Bir rezervasyon Kaunos Tours veya Kaunos Villas tarafından kabul edildiğinde mülk değiştirilebilir veya farklı tarihlere kaydırılabilir. Bu durumda asıl rezervasyon iptal edilir. Mülkün yeni tarihlerde müsait olması ve sahibinin değişikliği kabul etmesi halinde konaklama günleri değiştirilebilir. Buna göre misafir tarafından 20£’lık bir yönetim ücreti ödenecektir.

 

Mülklerin tamamında tesislere yönelik bir standart araştırmasında bulunduk, ancak araştırmamızdan sonra mülk sahibi tarafından değişiklikler yapılmasından veya mülk sahibinin mülkü kuru, temiz ve iyi onarılmış bir halde bırakmamasından kaynaklanan herhangi bir sorumluluk kabul etmeyiz.

 

Kaunos Tours ve Kaunos Villas rezervasyon acentesi olarak hareket eder ve misafirin veya misafirin bulunduğu gruptan bir kişinin başına gelebilecek kaza veya yaralanmalardan veya eşyalarının kaybedilmesinden veya zarar görmesinden sorumlu tutulamaz. Misafirlere ayrılmadan önce kapsamlı seyahat sigortası satın almalarını tavsiye ederiz. Misafirlerin mülkten ayrılış günü sonrası mülkte bulunan kişisel eşyalarını, kendilerine bilgi vermeden elden çıkarma hakkı bizde saklıdır.

 

Mülk (ör. yangın, sel vs.) konaklamaya müsait değil ise yapılan rezervasyonu reddetme hakkı ya da önceden yapılan rezervasyonu mülk sahibi adına iptal etme hakkı bizde saklıdır. Bu durumda ödenen toplam ücretten 20 £ tutarındaki yönetim ücreti düşülerek karşı tarafa geri ödenecektir. İptal durumunun imkânsız olduğu hallerde gerekir ise alternatif bir konaklama imkânı sağlamak üzere her türlü gayreti göstereceğiz.

 

İptal işlemi yalnızca, kira sözleşmesini yapan kişi Kaunos Tours veya Kaunos Villas’a bildirim yaptığı zaman geçerli olur. İptal bildirimi, bildirim aldığımız tarihte uygulanır. Varış tarihinden önceki 90 güne kadar yapılan iptallerde herhangi bir para cezası talep edilmez; varış tarihinden önceki 89-60 gün içinde yapılan iptallerde toplam tutarın %30’u kadar para cezası uygulanır; varış tarihinden önceki 59-30 gün içinde yapılan iptallerde toplam tutarın %70’i kadar para cezası uygulanır; varış tarihinden önceki 29-0 gün içinde yapılan iptallerde ise toplam tutarın %100’ü kadar para cezası uygulanır. Müşterilere iptali kapsayacak uygunlukta seyahat sigortası yaptırmalarını şiddetle tavsiye ederiz. 

 

Savaş, iç kargaşa, terör eylemi, iş uyuşmazlıkları, yangın, hastalık, kötü hava, salgın hastalıklar, hükümet faaliyetleri veya kamu otoritesi nedeniyle meydana gelen değişiklikler, gecikmeler veya iptaller veya kayıplar veya hasarlardan, havalimanlarında uçuş programlarının yeniden değiştirilmesinden veya kontrolümüz dışındaki olaylardan kaynaklanan herhangi bir yükümlülük veya sorumluluk kabul edemeyiz.

 

Bebek karyolası ve/veya mama sandalyesi bazı mülklerde mevcuttur. İlgili mülkte bu eşyalar mevcut değil ise Kaunos Villas bu eşyaların her birini günlük 5,00 £’a kiralayabilir. Kenarları çıkarılabilen bebek karyolası mevcut değildir. Günlük 5,00 £’a kiralanabilen tek kişilik portatif bir yatak bulunmaktadır. Yatak çarşafları, havlular ve kurulama bezleri mülke göre sağlanabilir veya sağlanmayabilir. Lütfen her bir mülkün özelliklerini dikkatli bir şekilde gözden geçirin.

 

Engelli yakınlarınız mevcut ise lütfen bizi hemen onların özel ihtiyaçları hakkında bilgilendirin. Size her türlü bilgi vermeye ve yardım etmeye gayret edeceğiz. Bazı mülkler/lokasyonların girişleri kolay değildir, bu nedenle sonradan hayal kırıklığına uğramamak için lütfen başlangıçta gereken soruları sorunuz. Riski misafirlere ait olmak üzere günlük 5,00 £’a kiralanabilen bir tekerlekli sandalyemiz mevcuttur.

 

Yüzme havuzları normalde Nisan ve Ekim ayları arasında açıktır. Siz ve yanınızdaki kişiler, havuzu doğru bir biçimde, mülk sahibinin belirttiği kurallara göre ve normal güvenlik önlemlerini alarak kullanmak zorundadır. Çocukların gözetimsiz olarak havuzu kullanması yasaktır. Mülk sahibi ve biz güvenliğinizle ilgili herhangi bir sorumluluk kabul etmeyiz.

 

Şikâyet olur ise bu şikâyet Kaunos Tours veya Kaunos Villas’a derhal telefonla veya yetkili kişiye bildirilerek yapılmalıdır. Mülkü kiralama döneminizin sonunda yapılan şikâyetler dikkate alınmaz.

 

Mülkün, ayrıldığınız gün sabah saat 10:00’a kadar boşaltılması gerekmektedir. İlgili mülkte ilave konaklamanız için düzenlemeler tarafımızca yapılması mümkündür, fakat bu durum tamamen bizim takdirimize bağlıdır. Önceden bizimle herhangi bir düzenleme yapılmaz ise mülk girişi temizliğin yapılması için 16:00’dan önce kapalı tutulabilir.

 

SEYAHAT DÜZENLEMELERİ

 

Sağlık:

 

Seyahate yönelik tavsiye edilen aşılar her an değişebilir. Dolayısıyla ayrılmadan önce doktorunuza tavsiye vermesi için başvurmanız gerekmektedir. Tavsiye edilen aşıları yaptırmak, gene tavsiye edilen ilaç tedavisini görmek ve seyahatinizle ilgili doktor tavsiyelerine uymak sizin sorumluluğunuzdadır. 

 

Pasaport ve Vize:

 

Bu konuda bilgi almak için ilgili Büyükelçiliğe ya da Konsolosluğa başvurmanız gerekmektedir. Gereklilikler değişebilir ve güncel durumu rezervasyon/ayrılış tarihinden önce uygun bir zamanda kontrol etmeniz gerekmektedir. Dönüş tarihinizden sonra altı ay geçerli olan bir pasaportunuzun olması zorunludur. Aktarma yaptığınız ülkeler dahil tüm ülkeler için doğru vizelere sahip olmanız ve ülkeye giriş koşullarını yerine getirmeniz gerekmektedir. Bu koşul, uçaktan veya havalimanından çıkmasanız dahi uçağınızın duracağı her yeri kapsar. Havayolları veya yetkili makamlar tarafından istenen pasaportun, vizenin veya diğer belgelerin doğru olmaması nedeniyle uçuşta bulunmanız veya Türkiye’ye girişiniz kabul edilmez ise bu konuda hiçbir sorumluluk kabul etmeyiz.

 

Varış ve Kalkış Detayları:

 

Uçak varış ve kalkış detaylarınız hakkında bizi bilgilendirmek sizin sorumluluğunuzdadır. Böylece hizmetlerimizi verdiğiniz bilgilere göre planlayabiliriz. Kaunos Tours uçuşlarda gecikmeler, iptaller veya verdiğiniz yanlış bilgilerden kaynaklanacak hizmet kesintileri veya ilgili sorunlardan sorumlu olmayacaktır. 

 

GİZLİLİK İLKESİ

 

Kaunos Tours gizliliğinizi önemle korumayı amaçlar ve bize verdiğiniz bilgilerin korunmasını temin etmek için elinden gelen tüm imkânları kullanacaktır.

 

Rezervasyonunuzu işlemek, seyahat düzenlemelerinizin problemsiz gerçekleşmesini sağlamak ve ihtiyaçlarınızı karşılamak amacıyla bize isim ve adres gibi verdiğiniz bilgileri kullanmamız ve özel ihtiyaçları/beslenme gereksinimlerini vs. karşılamamız gerekmektedir. Bu bilgiler havayolları, oteller, ulaşım şirketleri vs. gibi seyahat sağlayıcılarınız, gerekir ise veya kanun gereği güvenlik veya kredi kontrol şirketleri ve gümrük veya göçmenlik büroları gibi kamu otoriteleri haricinde üçüncü bir tarafla paylaşılmayacaktır. Bu koşul, bize sağladığınız engellilik durumu veya beslenme veya dini ihtiyaçlar gibi hassas bilgiler için de geçerlidir. Bu bilgileri, EEA veya EEA dışında olsun, ilgili sağlayıcılara veremememiz halinde rezervasyonunuzu gerçekleştiremeyiz. Bu rezervasyon yapılırken bu bilgilerin ilgili yerlere gönderilmesi konusunda onay vermektesiniz.

 

Topladığımız bilgiler:

 

Kaunos Tours bu internet sitesinde, yalnızca rezervasyonunuzu gerçekleştirmeye ve ihtiyaçlarınızı yerine getirmeye yönelik bilgi talep eder. Bu tür bilgiler kişisel bilgileri (adı/soyadı, adres, telefon, e-posta, beslenme veya dini ihtiyaçlar gibi tercihler, sağlık durumu), tur bilgilerini veya ilgili bilgileri (grubun büyüklüğü, konaklama yerinin adı, tur/transfer/giriş tarihleri, kira türü) ve internet üzerinden rezervasyon ise ödeme bilgilerini (kredi kartındaki ad, kredi kartı numarası, son kullanma tarihi, güvenlik kodu) içerir. 

 

Bilgiler nasıl kullanılır:

 

Kaunos Tours bize verdiğiniz bilgileri kaydınızı veya rezervasyonunuzu teyit etmek, rezervasyon durumunuzu takip etmek, rezervasyonlarınız için ödeme almak, rezervasyonlarınıza göre gezi programları planlamak, oluşturmak ve gerçekleştirmek ve olası sorularınıza yanıt vermek amacıyla kullanmaktadır.

 

Kaunos Tours bilgi toplamak ve depolamak için “çerezleri” kullanır. “Çerez” bir internet sitesi sunucusunun bilgisayarınızın sabit diskinde depoladığı verilerdir. Bilgileriniz çerezde depolanır. Böylece internet sitemizi tekrar kullandığınızda sizi tanıyabilme imkânımız olur. Çerezlerin kullanımı rezervasyon sürecinde daha hızlı hareket etmenize yardımcı olur. Tarayıcınızın ayarlarından “çerezleri kapat” seçeneğini seçerek çerezleri kullanmaktan kaçınabilirsiniz; bununla birlikte internet sitemizde size sağlayabildiğimiz işlevselliği sınırlayabilirsiniz.  

 

Veri güvenliği:

 

Verilerin bütünlüğünü korumak ve kişisel bilgilerinize yetkisiz erişim yapılması önlemek amacıyla iletimleriniz Güvenli Soket Katmanı (SSL) adlı şifreleme ile korunmaktadır. 1024-bit, Türk Lirası (TL) tarafından kullanılan SSL şifreleme teknolojisidir. SSL teknolojisi, hem dışa aktarılan hem de dahili sürümleri olan Netscape ve Microsoft Internet Explorer Web tarayıcılarını içeren 1024-bit şifrelemeye imkân verir. Güvenli sayfamız şöyledir: https://www.kaunostours.com.  

 

Onay:

 

Bize kişisel bilgilerinizi göndermek üzere bu internet sitesini kullanmakla, KaunosTours.com’un, bu Çevrimiçi Gizlilik İlkesinde yer alan koşullara göre kişisel bilgilerinizi toplamasına, saklamasına, kullanmasına ve paylaşmasına onay vermektesiniz. KaunosTours.com bilgilerinizi, rezervasyonunuzu işlemek üzere bilgilerinize ihtiyacı olabilecek lisans sahiplerimiz dışında başka bir tarafla paylaşmayacaktır. Kişisel bilgilerinize erişme ve bu bilgilerinizi düzeltme hakkınız bulunmaktadır. bookings@kaunostours.com üzerinden bize e-posta göndererek kişisel bilgilerinizi inceleyebilir, güncelleyebilir, silebilir ve değiştirebilirsiniz.   

 

 

İSTEKLER VE ŞİKÂYETLER

 

Tatiliniz sırasında herhangi bir şikâyetiniz olur ise lütfen şikâyetinizi en kısa sürede Kaunos Tours personeline veya otele bildiriniz, böylece ilgili sorunu olay yerinde düzeltme imkânımız olacaktır.

 

Yargı Mercii:

 

Bu sözleşme Türk Kanunlarına göre yönetilir. Taraflar arasında çıkabilecek herhangi bir anlaşmazlık Türkiye mahkemelerinin yetkilerine tabidir.

 

BİZE ULAŞIN

 

Sorularınız, soruşturmalarınız, yorumlarınız için lütfen bizimle aşağıdaki kanallar üzerinden iletişime geçmekte tereddüt etmeyin.

 

Kaunos Turizm Haberlesme San.Tic.Ltd.Sti., Dalyan Mah., Sarısu Sk., No: 1/A, Ortaca, 48840 Muğla

 

Telefon: (0)252 284 2816   /   24 saat Acil Durum Telefon No: (0) 533 956 0200   /   Faks : (0)252 284 3157

 

E-posta: bookings@kaunostours.com

 

Kaunos Tours A-3830 sicil no.lu kayıtlı bir TÜRSAB (Türkiye Seyahat Acenteleri Birliği) üyesidir.

 

Uyarı:

 

En doğru ve en güvenilir bilgileri elde etmek ve internet sitesinde yayınlamak üzere elimizden gelenin en iyisini yapıyoruz; fakat bu durum bu internet sitesi üzerinden erişilen bilgilerin doğruluğunu veya eksiksizliğini garanti etmez. Verilerin internet üzerinden elektronik olarak iletilmesi ve bu internet sitesindeki kullanıcıların sayısı nedeniyle Kaunos Tours, bu internet sitesine veya içeriğine erişilememe durumundan kaynaklanacak zarar veya taleplerden sorumlu tutulamaz.

 

 

KAUNOS TOURS

 

Dalyan’da kalmanız için gereken her şey

 

www.kaunostours.com